PR / Advertising Contact Me! Disclosure

Walmart Freebies and Under $1 Deals (Updated 2/12)

5 Flares Filament.io Made with Flare More Info'> 5 Flares ×


Here are this week’s Walmart free deals and deals you can score for $1 or less!

*NOTE* Walmart prices vary from store to store and region to region. I recommend creating your shopping list and hoping for the best, but be ready for higher (and sometimes lower!) prices at the store you choose to shop at!

Thanks, Couponing to Disney

Use $2/1 (Request by calling 800-778-7462)
Final Price: $.23 moneymaker!

Use $2/1 Dingo printable
Final Price:$.22 moneymaker!

Use $1.50/1 Breathe Right 12ct or smaller from 1/29 RP (exp 3/15)
Final Price:$.53 moneymaker!

Use $2/1 Schick Disposable Razor from 1/8 SS (exp 2/15)

Use $1/1 Kikkoman printable or here
Final Price: FREE

Use $2/2 printable
Final Price: FREE

Pay $2.97, submit for Try Me Free Rebate
Final Price:FREE

Use $3/1 from 1/8 SS (exp 3/31)
Final Price: FREE

 

Use $1/1 from 1/1 P&G (exp 1/31)
Final Price: FREE

Use $2/1 Recyclebank
Final Price: FREE

Use $2/1 printable
Pay $4.97, submit for FREE rebate
Final Price: FREE

Use $5/2 Benefiber Product 01/08/2012 SS Insert (exp 02/25/2012) or
Or Use $3/1 Benefiber printable with no size restrictions
Final Price: FREE


Use $3/1 printable
Or $2/1 from 12/4 SS (exp 2/29)
Final Price:FREE

Use $1/1 from 1/8 SS (exp 2/15)
Final Price: FREE

Use FREE coupon from November All You (exp 1/31)
Final Price:FREE

Use $1/1 from 1/8 SS (exp 2/15)
Final Price:FREE

Use $1/1 from 1/1 SS (exp 3/1)
Final Price:FREE

 

Use $1 off Hidden Valley Veggie Kits printable (zip 30330)
Final Price: Free

 

Use $.40/1 from 11/6 SS (exp 4/15)
Final Price: $0.12 each

Use $.75/1 Suave Deodorant Product from 1/8 RP (exp 2/5)
Final Price: $0.22 each

Use $.75/1 from 1/22 SS (exp 3/31)
Final Price: $0.23 each

Use $.75/1 Vlasic any jar of pickles from 1/29 SS (exp 3/31)
Final Price: $0.23 each

 

Use $1.50 off two Mars Seasonal Items printable
Final Price: $0.25 each

Use $.99/1 printable
Final Price:$0.26 each

Use $2/1 from 6/19 RP (exp 12/31/12)
Final Price:$0.28 each

Use $.50/1 Old El Paso product from 1/29 SS (exp 3/24)
Or $.60/3 printable
Final Price: $0.28 each

Use $.75/1 from 1/22 SS (exp 4/8)
Final Price: $0.33 each

Use $1.10 off when you buy any FOUR Beech-Nut® Stage 2 1/2™ Baby Food Glass Jars
Final Price:$0.35 each

Use $1/2 from 10/30 RP (exp 1/31)
Final Price: $0.38 each

Use $1/2 Tums 24ct+ from 1/29 RP (exp 3/29)
Final Price:$0.38 each

Use FREE Hershey’s Air Delight Aerated Milk Chocolate Bar wyb Any Milk Chocolate Bar from 1/8 SS (exp 2/8)
Final Price: $0.39 each

Use $.55/1 from 1/22 SS (exp 2/28)
Final Price: $0.41 each

Use $.50/1 Colgate Wisp printable
Final Price: $0.44 each

Use B1G1 from 1/8 RP (exp 2/18)
Final Price:$0.47 each

Use $.50/1 Cascade Power Tabs from 1/29 P&G (exp 2/29)
Final Price: $0.47 each

Use $2/1 Combat Product printable
Final Price:$0.47 each

Use $.50/1 from 10/30 RP (exp 1/31)
Final Price: $0.48 each

Use $2/1 from 10/23 SS (exp 1/31)
Final Price: $0.48 each

Use $1.50/2 from 12/4 SS (exp 1/31) or $3/2 Gas-x/Benefiber from 1/8 SS (exp 2/29)
Final Price: $0.48 each

Use $.50/1 printable
Final Price: $0.48 each

Use $1/4 from 11/13 RP (exp 3/31)
Final Price: $0.50 each

Use $1/2 Mars Valentine’s Day products from 1/29 RP (exp 2/14)
Final Price: $0.50 each

Final Price: $0.50 each

Use $.65/4 printable
Final Price:$0.52 each

Use $.40/6 printable
Final Price: $0.53 each

Use $.50/2 printable or from 11/13 SS
Final Price:$0.53 each

Pedigree Free Canned Food For Dogs — $0.68

Use B4G1 from 1/1 RP (exp 2/11)
Final Price:$0.54 each

Use $.75/2 Progresso Broth from 12/11 SS (exp 2/4)
Final Price: $0.54 each

Use $.75/2 O-Cell-O Sponges printable
Final Price: $0.54 each

Use $.50/4 from 1/1 SS (exp 2/5)
Final Price: $0.55 each

Use $.50/1 from 1/1 RP (exp 2/12)
Final Price: $0.56 each

Use $3/3 from 1/8 SS (exp 3/31)
Final Price: $0.56 each

Use $1/2 Purina Whisker Lickins from 1/29 RP (exp 4/29)
Final Price:$0.57 each

Use $2/1 Recyclebank
Final Price:$0.58 each

Use $.50/1 Old El Paso product from 1/29 SS (exp 3/24)
Or $.60/3 printable
Final Price:$0.58 each

Use $1.50/10 printable
Final Price: $0.63 each

Use $.35/1 from 1/22 SS (exp 3/31)
Final Price:$0.63 each

Use $3/3 from 1/8 SS (exp 3/31)
Final Price:$0.64 each

Use $1/3 Martha White Muffin Mix from 11/13 RP (exp 3/1)
Final Price: $0.65 each

Use $1/2 printable
Final Price:$0.68 each

Use $2/1 Juice or Smoothie printable (zip code 90210)
Final Price:$0.68 each

 

Use $1/2 printable
Or Use $1/2 Halls Product from 2/5 SS(exp 4/2)
Final Price: $0.68 each

Use $.50/1 Arm & Hammer printable
Final Price: $0.68 each

Use $.40/4 from 1/8 SS (exp 3/15)
Final Price: $0.72 each

Use $1/1 or $2.50/2 from 1/1 RP (exp 2/29)
Final Price: $0.72 each

Use $1.50/2 Planters Peanuts from 1/29 SS(exp 4/30)
Final Price: $0.72 each

Use $.55/2 Nursery Water printable
Final Price: $0.72 each

Use $.55/1 from 1/8 SS (exp 3/4)
Final Price:$0.73 each

Use $.50/2 Rice and Pasta Sides from 1/29 RP (exp 2/26)
Final Price:$0.73 each

Use $.50/2 Knorr Recipe/Sauce/Gravy Mix products from 1/29 RP (exp 2/26)
Final Price:$0.73 each

 

Use $.50/5 SpaghettiO’s printable
Final Price: $0.74 each

Use $1/2 from 1/8 RP (exp 2/18)
Final Price: $0.74 each

Use $.25/1 from 1/1 P&G (exp 1/31)
Final Price: $0.75 each

Use $.50/1 from 1/8 SS (exp 2/26)
Final Price:$0.75 each

Use $.50/1 Old El Paso product from 1/29 SS (exp 3/24)
Or $.60/3 printable
Final Price: $0.75 each

Use $.55/1 from 1/22 RP (exp 3/4)
Final Price: $0.76 each

Use $1/1 printable
Final Price: $0.76 each

Use $.40/1 from 1/22 SS (exp 3/23)
Final Price: $0.78 each

Use $.30/1 from 1/22 SS (exp 3/31)
Final Price: $0.78 each

Use $.40/2 from 12/4 SS (exp 2/1)
Final Price: $0.78 each

Use $1/1 Tums Product printable
Final Price: $0.78 each

Use $.25/2 from 10/2 SS (exp 1/31)
Final Price:$0.79 each

Summer’s Eve Cleansing Cloths — $1.56

Use $.75/1 Summer’s Eve External Product printable
Final Price: $0.81 each

Use $.50/2 from 1/22 SS (exp 3/4)
Final Price: $0.83 each

Use $0.35/1 Imperial Sugar Box printable
Final Price:$0.83 each

Use $1/1 from 1/22 SS (exp 4/8)
Final Price: $0.86 each

Use $.50/1 Wish-Bone dressing ets from 1/29 RP (exp 2/26)
Final Price:$0.86 each

Use $1/1 Reynold’s Slow Cooker Liners printable
Final Price: $0.87 each

Final Price: $0.87 each

Use $.50/1 from 11/6 SS (exp 1/28) or from 11/13 GM (exp 2/4)
Final Price: $0.88 each

Use $.35/1 from 1/1 P&G (exp 1/31)
Final Price: $0.89 each

Use $.50/2 Knorr Recipe/Sauce/Gravy Mix products from 1/29 RP (exp 2/26)
Final Price: $0.89 each

Use $.75/1 Vlasic any jar of pickles from 1/29 SS (exp 3/31)
Final Price: $0.93 each

Final Price: $0.93 each

Use $.55/2 printable
Final Price: $0.94 each

Use $.50/1 from 1/8 SS (exp 3/15)
Final Price: $0.94 each

Use $1/1 from 1/22 SS (exp 4/8)
Final Price: $0.94 each

Use $1/1 from 1/8 SS (exp 2/19)
Final Price:$0.96 each

Use $1/1 from 1/1 SS (exp 2/28)
Final Price: $0.97 each

Use $2/1 Maybelline New York lip product from 2/5 SS(exp 4/5)
Final Price: $0.97 each

 

Use $1/1 from 12/4 SS (exp 3/31)
Final Price: $0.97 each

$1/4 Goya Low Sodium Beans printable
Final Price: $0.97 each

Final Price: $0.97 each

Use $1/1 Pine-Sol Cleaner printable
Final Price: $0.97 each

Final Price: $0.97 each

Final Price: $0.97 each

Use $2/1 from 12/4 RP (exp 3/31)
Final Price: $0.98 each

Use $1/1 from 1/22 SS (exp 4/8)
Final Price:$0.98 each

Use $1/2 from 1/8 SS (exp 2/19)
Or $1/3 printable
Final Price: $0.98 each

Use $1/1 from 1/22 SS (exp 4/8)
Final Price: $0.98 each

Use $2/1 printable (must sign up for newsletter; link will be emailed in about 24 hours)
Final Price: $0.98 each

Final Price: $0.98 each

Use $.50/2 Knorr Recipe/Sauce/Gravy Mix products from 1/29 RP (exp 2/26)
Final Price: $0.99 each

Use B2G1 from 1/8 SS (exp 2/28)
Final Price:$1.00 each

Use $1/2 from 11/6 RP (exp 1/31)
Final Price: $1.00 each

Use $1/2 from 11/6 RP (exp 1/31)
Final Price:$1.00 each

Final Price:$1.00 each

Final Price: $1.00 each

Use $.50/2 Betty Crocker Boxed Potatoes from 2/5 GM (exp 3/31)
Final Price: $1.00 each


5 Flares Twitter 1 Facebook 3 Google+ 1 StumbleUpon 0 Pin It Share 0 Email -- Buffer 0 Filament.io Made with Flare More Info'> 5 Flares ×
About Ashley

Ashley is mommy to an amazing princess, Maddilyn. She enjoys cooking, DIY projects, horse back riding, and taking her daughter to the beach, park and children's museum!

Comments

  1. Just wanted to let you know that the Dingo coupon is no longer avaible to print. Thought you might want to update your blog. :o)

Speak Your Mind

*

Custom
5 Flares Twitter 1 Facebook 3 Google+ 1 StumbleUpon 0 Pin It Share 0 Email -- Buffer 0 Filament.io 5 Flares ×